Rodzaje chorób reumatycznych

Aby mówić o chorobach reumatycznych, należy najpierw powiedzieć coś na temat samego reumatyzmu. Ogólnie reumatyzm, to wszystkie dolegliwości związane z bólem mięśni i stawów. Myślę, że takie wytłumaczenie jest najprostsze i najbardziej jasne. Choroby reumatyczne dzielimy na zapalne i niezapalne. Do chorób reumatycznych zapalnych należy przede wszystkim zapalenie stawów kręgosłupa czy toczeń rumieniowaty. A do chorób reumatycznych niezapalnych należy choroba zwyrodnieniowa stawów. Choroby reumatyczne związane są z mięśniami, ścięgnami i nerwami.

Jakie są główne przyczyny takich chorób reumatycznych? Przede wszystkim choroby reumatyczne dziedziczone są genetycznie, ale wiele też zależy od tego co spożywamy, jak się odżywamy, czyli wiele też zależy od samej diety.

                                                     

Objawy choroby reumatycznej

Wiadomo, że każda choroba wpływa negatywnie na nasze zdrowie, a więc także choroby reumatyczne wywołują negatywne skutki dla naszego zdrowia. Jednak co pomaga w rozwoju choroby? Co ją rozwija? Zbyt często zapominamy o tym, że nie należy obciążać stawów, choć często je obciążamy. Ponadto często przebywamy w zimnych pomieszczeniach, marzniemy, przebywamy w pomieszczeniach mokrych, wilgotnych, ale nade wszystko ignorujemy wszystkie inne choroby, przede wszystkim grypy, gorączkę, kaszel , i tak dalej. A więc jak widać, nie możemy ignorować żadnego czynniku, żadnej zwykłej, nawet najmniejsze choroby.

Jakie są objawy chorób reumatycznych? Należy przede wszystkim wiedzieć, że objawy chorób reumatycznych mogą dotyczyć całego ciała, organizmu, albo tylko określonych narządów. Jak więc rozpoznać to, że chorujemy na jakąś chorobę reumatyczną? Przede wszystkim zauważymy znaczą utratę masy ciała, może towarzyszyć nam także gorączka, i ogólne osłabienie. Poczujemy ból określonego stawy, no i przede wszystkim chodzenie, poruszanie się będzie sprawiało nam wielki ból. W gruncie rzeczy wszystko będzie zapowiadało jakąś chorobę reumatyczną, będziemy czuli promieniujący ból, który będzie dotykał określonych fragmentów ciała.

Rate this post