Krem Lefery – zastrzyk kwasu hialuronowego

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Problemy skóry dojrzałej przeważnie kojarzą nam się ze zmarszczkami. Jest to trafne skojarzenie, zwłaszcza w kontekście kwasu hialuronowego, który pomaga skórze przywrócić młody wygląd.

Słowo kwas może mieć dla niektórych osób negatywne brzmienie, ale prawda jest taka, że kwas hialuronowy nie ma nic wspólnego z niebezpiecznymi kwasami żrącymi. Jest on naturalnym składnikiem naszego ciała. Najwięcej kwasu hialuronowego można znaleźć w ciele szklistym oka, chrząstce i skórze. Jego ubytek powoduje wiotczenie skóry, czyli zmarszczki. Na szczęście suplementy i kremy z kwasem hialuronowym mogą naprawić te, wydawałoby się, nieodwracalne zmiany. Niestety wiele kosmetyków zawiera sztuczny kwas wątpliwej jakości, który nie poprawia prawie w ogóle kondycji naszej skóry, ale dzięki temu, że jest substancją naturalnie występującą w skórze, nie odczuwamy efektów ubocznych. Jednak jeśli posiadamy dobry krem, może on przynieść nam wymierne korzyści. Kremy z dodatkiem kwasu hialuronowego nawilżają skórę oraz redukują oznaki starzenia, takie jak zmarszczki.

spadek kwasu Krem Lefery   zastrzyk kwasu hialuronowego

Dlaczego tak się dzieje?

Kwas hialuronowy posiada właściwości pozwalające na zatrzymywanie wody w organizmie a ponadto wzmacnia produkcję kolagenu i elastyny. Mało tego, naprawia uszkodzone tkanki poprzez wspomaganie namnażania nowych komórek. Do pozostałych zalet kwasu hialuronowego należą:

  • Zmniejszanie szorstkości skóry
  • Zwalczanie wolnych rodników
  • Wzmacnianie wewnętrznych warstw skóry
  • Pomaganie w transporcie składników odżywczych oraz usuwaniu toksyn

Kremy zawierające ten kwas nie tylko redukują zmarszczki i linie, ale mogą także usuwać cienie pod oczami.

Jeżeli ktoś nie chce czekać na efekty kremu lub tabletki, może udać się do kosmetologa, by ten wstrzyknął mu kwas hialuronowy bezpośrednio pod skórę. Ta metoda jest nieco lepsza od kremów, które nie zawsze są skuteczne, bo daje efekt od razu, ale jest dosyć droga i działa na krótko. O wiele lepszym sposobem jest stosowanie regularnie tabletek zwierających kwas hialuronowy. Dają one znakomity efekt na długi czas. Każdy jednak powinien dobrać sobie własną metodę walki ze zmarszczkami, czy to z pomocą kwasu hialuronowego czy innego specyfiku, w zależności od potrzeb i stanu skóry.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*